Планетарна втулка SRAM Spectro S7 просте обслуговування

Велосипеди з планетарними втулками з Європи

З недавніх часів на наш ринок стали потрапляти велосипеди, що були у використанні привезені з Європи, а саме Німеччини, Нідерландів та інших країн. Через особливості використання велосипедів у цих країнах вони мають особливу комплектацію. На багатьох велосипедах зустрічаються планетарнів втулки. Так виявилося і в моєму випадку. Отже навіть найпростіші операції такі як зняття і встановлення колеса після проколу вимагають додаткових операцій. Тому я вирішив описати процедуру зняття встановлення колеса на пальцях (згідно інструкцій виробника).

Процедура зняття колеса на велосипеді, що має планетарну втулку SRAM S7.

 1. Встановити перемикач передач у положення першої передачі і порухати шатунами для перемикання втулки на 1-шу передачу (оскільки деякі втулки трохи заїдають). Не перемикаємо більше передачу.
 2. Ослабити болтик, що кріпить клікбокс (не треба його викручувати повністю).
 3. Відтягнути клікбокс в сторону і зняти його з осі.
 4. Знімаємо акуратно щоб не зламати пластикову червону деталь, що кріпиться на осі, ніжно розжавши її трохи і стягуємо вздовж осі.
 5. Виймаємо трубку і шток перемикання передач.
 6. Все, тепер можна від’єднати кріплення ножного гальма за наявності і ослабляти гайки колеса для зняття.

Процедура встановлення колеса на на велосипеді, що має планетарну втулку SRAM S7.

 1. Встановлюємо колесо на місце, натягуємо ланцюг, затягуємо гайки кріплення колеса, під’єднуємо гальма до рами (за наявності). Відповідно затягуємо всі гайки оскільки ослаблення гайки в процесі експлуатації недопустиме.
 2. Очищаємо трубку і шток перемикання передач від бруду і змащуємо його велосипедним рідким мастилом (можна моторним мастилом). Вставляємо деталі у вісь колеса з відповідної правої сторони (якщо стояти ззаду велосипеда, а велосипед колесами вниз).
 3. Надягаємо червону пластикову деталь на вісь сумістивши виємку на трубці перемикання передач з виступом на деталі. Деталь повинна бути орієнтована вверх “лапкою” (те що заходить в клікбокс) коли велосипед стоїть колесами вниз.
 4. Одягаємо клікбокс на вісь і злегка затягуємо болтик (без фанатизму бо зламаєте, дуже ніжно – лише щоб клікбокс не зсувався).
 5. Перемикаємо на 4-ту передачу і дивимося чи співпадають мітки стрілочок на клікбоксі. За необхідності поправляємо регулювання за допомогою регулювальних гвинтів, що знаходяться на місці де сорочка тросу входить у клікбокс.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *